Masáž osvěžuje tělo,
cévy, pokožku a klouby,
také posiluje nervy,
vyvolává blahý pocit
zdraví, čistoty a štěstí,
ženy zvláště ji mají rády
ježto masáž omlazuje.

Toto praví Sušruta, staroindická učebnice lékařství, stará přibližně dva a půl tisíce let, a možná i více.


Samozřejmě, že masáž jako taková je mnohem a mnohem straší. Jistě již člověk doby kamenné si promačkával a rozhýbával namožené nebo pohmožděné svaly a klouby. Ovšem prvním konkrétním písemným dokladem o této činnosti je Ebersuv papyrus ze starého Egypta, který je některými badateli datován až do doby 5000 let př.n.l.. Již zde je masáž uváděna jako jeden z mnoha tehdejších léčebných prostředků. Rovněž z Číny, tradiční bašty neinvazivních technik léčby, máme pojednání v kánonu Nei Thing Sou Wen (asi 3700 let př.n.l.) o použití masáží. V této zemi ovšem patřila masáž k celkovému životnímu stylu. Kombinovala se nejčastěji s gymnastickými, energetickými a vitalizačními cvičeními. Podle dochovaných zpráv, se využívala dokonce i k léčení zlomenin. Jako masážní prostředky se tehdy užívaly různé oleje s přídavkem jemného písku a pryskyřic z různých dřev, kořenů a plodů, jež měly účinek masáže zesílit. Moderní masáže se počínají rozvíjet až v devatenáctém století. Jejím tvůrcem je P.Ling, původně misionář v Orientu, který se na svých cestách seznámil se starobylou masáží a jejími blahodárnými účinky v lázních, které navštěvoval. Po návratu do Švédska založil školu masáže a v roce 1813 ve Stockholmu ústřední ústav pro gymnastiku, kde vyučoval i léčebný tělocvik.
Dnes je již velké množství různých druhů masáží, jak moderních, tak různých tradičních škol. Navíc na základě moderních poznatků a různých kombinací s tradičními postupy vznikají další a další školy a směry.
Dnes si ještě stále pod slovem masáž, lidé představí pořádného "řízka" s tělem zápasníka, jak se bez rozmyslu opírá do hekající a vzdychající oběti, ležící na masérském stole. Naštěstí takto prováděným masážím je již většinou odzvoněno. Záměrně píši většinou, neboť se stále ještě najdou maséři, kteří si myslí - čím více zatlačí a zmáčknou, tím lepší bude výsledek. Nakonec je výsledek spíše opačný. Masáž se totiž ve většině případů používá jako prostředek fyzické a duševní relaxace, kde dochází k uvolnění ztuhlých svalů a kloubů, zlepšení prokrvení a tím i látkové výměny, která napomáhá lepšímu a rychlejšímu průběhu léčby míst, na které je masáž aplikována. Velmi významné také bývá následné ovlivnění centrálního nervového systému a dokonce i jednotlivých orgánů uvnitř těla přes reflexní oblouky a energetické dráhy (meridiány). Pokud mají být splněny tyto cíle musí být masáž prováděna bez větších bolestí a násilí. Jinak dochází k reflexnímu stažení svalů, jako odezvy na bolest a výsledek je přesně opačný než bychom v tomto případě očekávali. Ostrá, rychlá a někdy i mírně bolestivá masáž bývá používána jen v ojedinělých případech, např. u sportovců těsně před výkonem, kde slouží k povzbuzení a zvýšení citlivosti.
Dobrý masér by měl samozřejmě znát a dokonale ovládat druhy masáží, které používá, ovšem v praxi by neměl dogmaticky setrvávat na naučených schématech. Na základě vlastních zkušeností, citu a výsledků případných testů musí kreativně přistupovat ke každému jedinci. Lidé nejsou stroje, aby mohly být na všechny aplikovány stejné metody a přístupy. Každá masáž musí být podřízena momentální potřebě člověka. Jediným vodítkem při provádění masáže, by měla být snaha maximálně člověku pomoci.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Opište prosím kontrolní kód "2084"
AKCE PRODLOUŽENA DO20.12.2010 HAVAJSKÁ MASÁŽ DEKOLTU A OBLIČEJE ZA 100,- Kč.
Havajská masáž Lomi Lomi

celotělová i částečná masáž

Jedná se o výtečnou masáž. Havajská masáž Lomi Lomi pomáhá uvolnit energetické bloky stejně tak dobře jako zatuhlé svaly. Nemoc a bolet je stav napětí, které vede ke špatnému toku energie.. Výraz Lomi Lomi má více významů a nelze jednoduše přeložit. Nejčastěji se překládá přeneseně jako „milující ruce“. Provádí se měkkými částmi předloktí s využitím váhy a těžiště těla maséra. Je zde velice důležitý pohyb nohou maséra. Je použito speciálních havajských technik, které svou ritmikou a energetickým potenciálem mají vysoký terapeutický a relaxační účinek.
Původně masáž vznikla z posvátného havajského tance HULA. Postupně do této techniky pronikly vlivy z jiných kultur a vyvinula se do dnešní podoby.


Účinky masáže

· Hluboce relaxuje a harmonizuje
· Stimulace krevního oběhu a lymfatické cesty
· Prevence psychických potíží
· Odstraňuje svalovou bolest, únavu a napětí
. Uvolňuje kloubní spojení
. Pomáhá detoxikaci organismu


Kontraindikace

. Otevřené rány a modřiny
. Nedávné operace
. Křečové žíly
. Infekční onemocnění
. Kožní infekce
. Popáleniny
. Záněty
. Těhotenství
PONDĚLÍ - PÁTEK 9.00 HODIN - 17.00 HODIN

MIMO PRACOVNÍ DOBU KDYKOLIV PO TELEFONICKÉ DOMLUVĚ.
Kde nás najdete:
Moravská Třebová, Komenského 22
(Dům Služeb u autobusového nádraží)

Juřinová Petra
Telefon: 724 949 469
e-mail: jurinovapetra@centrum.cz
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one